لوگو2

نحوه پاسخ دهی به سوالات عمومی آزمون استخدامی

دسته بندی :blog, آزمون استخدامی 12 مرداد 1398 7020
نحوه پاسخ دهی به سوالات عمومی آزمون استخدامی

نحوه پاسخ دهی به سوالات عمومی آزمون استخدامی

نحوه پاسخ دهی به سوالات عمومی آزمون استخدامی

سوالات عمومی آزمون استخدامی از هفت درس تشکیل شده است که تا کنون در اکثر آزمونها مجموع سوالات آنها ۱۰۰ سوال بوده است. این دروس عبارتند از:

۱- فناوری اطلاعات (ICDL)

 

۲- ریاضی و آمار مقدماتی

 

۳- زبان و ادبیات فارسی

 

۴- اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی

 

۵- معارف اسلامی

 

۶- زبان انگلیسی

 

۷- هوش و توانمندی‌های عمومی

 

شش درس اول بین ۱۰ تا ۱۵ سوال را به خود اختصاص می دهد به طوری که مجموع سوالات ۶ درس اول برابر ۷۵ سوال می شود. درس آخر که هوش و توانمندی‌های عمومی است دارای ۲۵ سوال است. نکته مهم اول در پاسخ به سوالات این است که میانگین درصد هفت درس در نهایت به عنوان نمره عمومی شخص آزمون دهنده محاسبه خواهد شد. بنابراین ارزش سوالات ۶ درس اول به مراتب از ارزش سوالات درس آخر که هوش و استعداد تحصیلی است بیشتر خواهد بود. برای مثال فرض کنیم درس معارف دارای ۱۲ سوال است.

اگر شما به ۴ سوال پاسخ صحیح دهید درصد این درس ۳۳/۳۳ خواهد بود. اما برای رسیدن به این درصد در درس هوش که دارای ۲۵ سوال است شما بایستی به ۸ سوال پاسخ صحیح دهید تا به درصد ۳۲ برسید. در انتها میانگین درصدها به عنوان درصد دروس عمومی در نظر گرفته خواهد شد. تا کنون نیز ضریب کلیه دروس عمومی در آزمون های دستگاههای اجرایی و برخی از آزمون های دیگر یکسان (برای مثال یک) در نظر گرفته شده است (نحوه پاسخ دهی به سوالات عمومی آزمون استخدامی)

بنابراین بهتر است برای پاسخ به سوالات عمومی آزمون استخدامی ابتدا از آن ۶ درس اول که سوالات کمتری را شامل می شوند و شما آن دروس را خوب مطالعه کرده اید، شروع به پاسخ دهی نمایید. حال بین آن ۶ درس نیز بهتر است دروسی ابتدا مدنظر قرار گیرد که سوال کمتری را شامل می شود. برای مثال درس فناوری اطلاعات دارای ۱۵ سوال و درس معارف دارای ۱۲ سوال است. این به این معناست که ارزش سوالات درس معارف بیشتر از درس فناوری اطلاعات است. بهتر است همه دروس عمومی نیز مطالعه شود تا میانگین لازم برای حد نصاب نیز بدست آید.

برای مطالعه و دانلود بیشتر جزوات استخدامی بر روی هر درس که در بالا نشان داده شده است مراجعه نمایید.

نحوه پاسخ دهی به سوالات عمومی آزمون استخدامی

 

ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و آپارات دنبال کنید

 

لطفا رضایت خود را از نوشته بالا با رای دادن به ستاره های پایین مشخص نمایید:

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0