لوگو2

تاثیر هنر بر زندگی

دسته بندی :blog, هنر 13 مرداد 1400 admin 2775
تاثیر هنر بر زندگی

تاثیر هنر بر زندگی

تاثیر هنر بر زندگی

متخصصان در حوزه سلامت روان هم با آزمایشاتی که بر روی تعداد زیادی از افراد انجام دادند به این نتیجه رسیدند که افرادی که دو ساعت و یا حتی روزهای بیشتری را در هفته به انجام کارهای هنری اختصاص می‌دهند، وضعیت روحی بهتری نسبت به افرادی دارند که زمانی را برای هنر نمی‌گذارند. چرا که هنر می‌تواند استرس شما را کاهش دهد و شما را از انزوای اجتماعی دور کند. اینجاست که نقش هنر در زندگی افراد خود را نشان می‌دهد.

بیشترین تاثیری که هنر می‌تواند داشته باشد این است که به افراد کمک می‌کند تا سلامت روان خود را از طریق خلاقیت بهبود بخشند و بدون نیاز به استفاده از کلمات، خود را ابراز کنند. با بالا رفتن سن و کم شدن ارتباطات با افراد و همچنین کاهش توان جسمی، هنر می‌تواند کمک بسیاری کند تا از نظر روحی و جسمی حالتان را بهبود بخشید.

ما در دنیایی پرسرعت از تصمیمات سریع و افکار پراکنده زندگی می‌کنیم. خلق هنر به ما این امکان را می‌دهد که سرعتمان را کم کرده و بتوانیم دامنه کاملی از احساساتمان را تجربه کنیم. نگاه کردن به هنر دیگران احساسات درونی ما را تقویت کرده و کمکمان می‌کند حس‌هایمان را کشف و تفسیر کنیم.

هنر تسلی‌ده و ازادی بخش است. به قول فیلسوف بدبین آلمانی شوپن‌هاویر درین بیابان شوره‌زار هستی که عطش سوزان و پایان ناپذیری راه‌رو را از همه چیز نا امید می‌سازد، هنر مانند واحه و باغ خرمی است که می‌توان در پناه آن دمی بیاسود. هنر، نه تنها شخص را از دلتنگی‌های مبهم نجات می‌دهد بلکه می‌تواند منبع لذتها و شادیها و نشاطهای بی‌پایان گردد.

از دیدگاه داوینچی، هنرمند پیشوای جهان محسوس و دیدنی است که نه تنها خود به خوبی می‌بیند بلکه وظیفه جز این ندارد که خوب دیدن را به آدمیان تعلیم دهد. هنرمند تمام دردها و رنجهای پیدا و پنهان جامعه خویش را بازگو می‌نماید و آرزوها و آرمانهای خویش را می‌سراید.

بدین طریق به احساسات و عواطف جامعه عینیت می‌بخشد. عینیت یافتگی عواطف و احساسات مشترک انسانی به توسط هنرمند، در واقع نوعی فرا فکنی است که به ما امکان می‌دهد خود را صمیمانه و در خلوتی که هنرمند برای برای ما فراهم می‌کند ببینیم.

برای مشاهده مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و آپارات دنبال کنید

admin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0