لوگو2

معارف اسلامی آزمون استخدامی

دسته بندی :blog, آزمون استخدامی 16 مرداد 1398 admin 5076
معارف اسلامی آزمون استخدامی

معارف اسلامی آزمون استخدامی

معارف اسلامی آزمون استخدامی

این درس نیز یکی از هفت درس عمومی آزمون استخدامی است. تعداد سوالات این درس بین ۱۰ تا ۱۵ سوال متغیر است. هرچه تعداد سوالات این درس کمتر باشد ارزش هر سوال آن بیشتر شده و به تبع آن در میانگین دروس عمومی بسیار موثر واقع خواهد شد. به دلیل پراکندگی و تعداد زیاد منابع این درس و همچنین آیه‌هایی که سوال‌برانگیز است، خیلی از داوطلبین این درس را کنار می‌گذارند که کاملا میانگین دروس عمومی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از این درس سوالات از کتاب‌های دوران دبیرستان و دانشگاه طرح می‌شود. (جزوات عمومی آزمون استخدامی)

از مباحث مهم این درس

می‌توان به خودشناسی، خداشناسی، حقیقت انسان، انواع ادراک انسان، بعد گرایشی انسان و حیوان، مبحث ایمان و معرفت، ایمان و عقل و ایمان و عمل و اختیار، درجات ایمان، مباحث اثبات وجود خدا شامل برهان فطرت، برهان علی و برهان نظم، مبحث شناخت صفات خدا، انواع صفات خدا، صفات ذاتی ثبوتی خداوند، مباحث شکوفا شدن استعدادها، بیداری از غفلت و آزمون الهی، مبحث توحید و عبادت که شامل توحید ذاتی، توحید صفاتی، توحید در خالقیت، توحید در ربوبیت، توحید در تشریع، توحید در اطاعت، توحید در حاکمیت و توحید در عبادت، مبحث اسرار نماز، یاد خدا، وحدت، پرهیز از گناه، اطاعت‌پذیری، مبحث معاد، احیای پرندگان، زنده شدن مردگان، برهان فطرت، برهان عدالت و برهان معقولیت، معاد جسمانی و روحانی، مبحث مرگ و توبه، جهان بعد از مرگ، گواهان روز رستاخیز، ایمان و عمل صالح و ….

مواردی که در بالا آمده است بخشی از مباحث مورد سوال آزمون‌های استخدامی است.

معارف اسلامی آزمون استخدامی

 

برای دانلود جزوه و نمونه سوالات درس معارف اسلامی وارد این لینک شوید

 

همچنین برای دانلود تمامی جزوات عمومی آزمون استخدامی اینجا را کلیک کنید (دارای تخفیف ویژه)

 

ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و آپارات دنبال کنید

 

لطفا رضایت خود را از نوشته بالا با رای دادن به ستاره های پایین مشخص نمایید:

admin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0