لوگو2

هوش و توانمندیهای عمومی آزمون استخدامی

دسته بندی ها : blog, آزمون استخدامی ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ admin 5142 مشاهده
هوش و توانمندیهای عمومی آزمون استخدامی

هوش و توانمندیهای عمومی آزمون استخدامی

هوش و توانمندیهای عمومی آزمون استخدامی

یکی دیگر از دروس هفت‌گانه آزمون استخدامی درس هوش می‌باشد. این درس در آزمون‌های گذشته همواره بیشترین سوال را به خود اختصاص داده است. تعداد سوال این درس معمولا ۲۵ سوال بوده است که تعداد سوال بالای آن ارزش هر سوال را برای میانگین دروس عمومی کاهش می‌دهد. بنابراین توصیه می‌شود این درس را به عنوان آخرین درس پاسخ دهند (ممکن است در آزمون‌های بعدی این روند تغییر یابد که داوطلب بایستی درسی که بیشترین سوال را داشت به عنوان آخرین درس پاسخ دهد). نکته قابل توجه این است که تعداد سوال بسیار آسان در این وجود دارد که داوطلب نبایستی به طور کلی این درس را کنار بگذارد.

سوالات درس هوش:

قسمتی از سوالات این درس درک مطلب می‌باشد که داوطلب پس از خواندن یک متن باید به سوالات مربوط به آن پاسخ دهد. در این قسمت توصیه می‌شود گزینه‌هایی که دارای آسان‌ترین پاسخ است کمی بیشتر مورد بررسی قرار گیرد (چون معمولا گزینه‌های آسان به عنوان جواب نیستند و باید مفاهیم متن کاملا درک شود). بخش دیگر دارای سوال منطقی است که یک متن کوتاه آورده می‌شود و سپس محتوای آن با پرسشی مطرح می‌گردد. بخش بعدی دارای سوالات تحلیلی است که نیاز به هیچ پیش‌فرض ذهنی ندارد. ابتدا با مدل‌سازی و سپس با خلاصه‌کردن قواعد بر اساس مدل بدست آمده می‌توان به این نوع سوالات پاسخ داد. بخش بعدی دارای سوالات کمیتی است که شامل سوالات حل مساله، سوالات مقایسه‌های کمی، کار با داده‌های آماری، هوش عددی و هندسه می‌باشد. داوطلب با تمرین بر روی تکنیک‌ها می‌تواند شانس خود را برای پاسخ به این سوال‌ها افزایش دهد. بخش بعدی (که در برخی از آزمون‌ها ممکن است حذف شود) سوالات تجسمی است که اشکالی در فضای دو و سه بعدی نمایش داده می‌شود و داوطلب بایستی با بیشترین دقت ارتباط بین اشکال مختلف را درک نماید.

هوش و توانمندیهای عمومی آزمون استخدامی

 

برای دانلود جزوه و نمونه سوالات درس هوش  وارد این لینک شوید

 

همچنین برای دانلود تمامی جزوات عمومی آزمون استخدامی اینجا را کلیک کنید (دارای تخفیف ویژه)

 

ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و آپارات دنبال کنید

 

لطفا رضایت خود را از نوشته بالا با رای دادن به ستاره های پایین مشخص نمایید:

ادمین ادمین
admin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0