لوگو2

چاکرای قلب یا آناهاتا

دسته بندی :blog, سلامت، بهداشت و پزشکی 11 خرداد 1400 3349
چاکرای قلب یا آناهاتا

چاکرای قلب یا آناهاتا

چاکرای قلب یا آناهاتا

چاکرای قلب مرکز سیستم کل چاکراهاست. هدف چاکرای قلب رسیدن به وحدت کامل از راه عشق است. تمام آرزوهایی که برای ارتباط صمیمی و عمیق، هماهنگی و عشق داریم حتی زمانی که احساس غم به سراغ مان می آید، درد یا ترس جدا شدن و از دست دادن عشق و علاقه، منشأ تمام اینها چاکرای آناهاتا (قلب) است.

چاکرای قلب ، در مرکز سینه قرار گرفته است. رنگ این چاکرا ، سبز و صورتی می باشد. چاکرای قلب ، چاکرای آناهاتا و ریشه الهی نیز نام دارد. برخی از افکار منفی و قضاوت ها ، چاکرای ریشه الهی را نا متعادل می سازد. برای بهبود و توازن سازی این چاکرا می توان اعمالی مثل یوگا ، مدتیشن و ورزش انجام داد.

ویژگی چاکرای قلب

جایگاه: در وسط قفسه سینه
رنگ: سبز و همچنین صورتی و طلایی
عنصروابسته: هوا
حس: لامسه
سنگ: یاقوت سرخ
سمبل: لوتوس ۱۲ پر
اصل اساسی: از خود گذشتگی
اندام های وابسته ی بدن: قلب، بالای پشت، قفسه ی سینه ، پایین ترین قسمت ریه، خون و دستگاه گردش خون، پوست.
غده ی وابسته: تیموس (غده ی تیموس تنظیم رشد وکنترل سیستم لنفاوی را به عهده دارد و همچنین محرک و تقویت کننده ی سیستم ایمنی است).

عدم تعادل در چاکرای قلب

افکار منفی و وجود برخی از موارد سبب عدم تعادل در چاکرای ریشه الهی می شود. به طور مثال دردهای عاطفی و قضاوت های نادرست ما سلامت این چاکرا را دچار مخاطره می کند.پرکاری چاکرا سبب می شود در عشق حس مالکیت و طلبکاری داشته و بد خلق شوید.کم کاری چاکرا نیز موجب افسوس خوردن به حال خود ، وحشت زدگی ، عذاب وجدان و بی تفاوتی می شود.

فعال سازی و تقویت چاکرای قلب

در مکانی آرام و بی سر و صدا چهار زانو بنشینید و یا دراز بکشید. بدن و ذهن باید در حالت آرامش قرار بگیرد. حال به اندام ها و اعضای بدن خود ، فرمان آرامش را صادر کنید.

سپس ده نفس عمیق بکشید و به نفس های خود توجه نمایید. این امر موجب می شود انرژی بسیاری از راه بینی به بدن وارد شود و در کل بدن پخش و منتشر یابد. در نتیجه جریان خون تنظیم می شود و اکسیژن به طور منظم در سراسر جسم جریان می یابد. اکنون چشم های خود را بسته و به یک خاطره خوب عمیق و دوستانه فکر کنید و آن را به صورت واضح تجسم نمایید. سعی در این داشته باشید حس کنید که در آن لحظه قرار گرفته اید.

همچنین حس خوشنودی ، لذت و شادمانی را در قسمت چاکرای قلب تصور کنید. این جا نور سبز شفاف قرار گرفته . تلاش کنید با قدرت تصور ، این نور را با انرژی که به دست آورده اید به چرخش در بیاورید . حال نور و انرژی را از قسمت پاها خارج نموده. در نتیجه انرژی های منفی و تیره از بدن خارج شده و بدن پاکسازی می شود.

برای مشاهده مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و آپارات دنبال کنید

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0