لوگو2

ریاضی و آمار مقدماتی آزمون استخدامی

دسته بندی ها : blog, آزمون استخدامی ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ admin 10543 مشاهده
ریاضی و آمار مقدماتی آزمون استخدامی

ریاضی و آمار آزمون استخدامی

ریاضی و آمار مقدماتی آزمون استخدامی

درس ریاضی و آمار مقدماتی یکی دیگر از دروس عمومی آزمون استخدامی است. این درس در قسمت ریاضیات مقدماتی دارای مباحث مثلثات، حد، مشتق و پیوستگی، مباحث تصاعد هندسی و عددی، انواع توابع مانند توابع جز صحیح و نمودارهای مرتبه دوم و سوم و نحوه تحلیل آنها است. توانایی در مخرج مشترک گیری و فاکتورگیری برای انواع کسرها که شامل کسرهای رادیکالی و مثلثاتی می‌باشد. مبحث جایگشت نیز در آزمون‌ها مورد سوال قرار گرفته است.

در درس آمار مقدماتی مباحث اندازه‌گیری و مدل‌سازی، جامعه و نمونه، متغیرهای تصادفی، جدول فراوانی، شاخص‌های هندسی، شاخص‌های مرکزی، شاخص‌های پراکندگی مورد سوال قرار گرفته است. در برخی از آزمون‌ها مشاهده شده است که تعداد کمی سوال از مباحث احتمال نیز مورد سوال قرار گرفته است که بهتر است این مطالب تا حدودی نیز مورد بررسی قرار گیرد.

لازم به ذکر است

برای این درس حتما داوطلبان به حل تمرین تشریحی بپردازند تا به تسلط کافی برسند. تعداد سوالات این درس بین ۱۰ تا ۱۵ سوال است که هرچقدر کمتر باشد ارزش هر سوال آن بیشتر شده و در میانگین دروس عمومی تاثیر زیادی خواهد داشت. این درس تعدادی سوال آسان دارد که به همین دلیل داوطلبان نباید این درس را به طور کلی کنار بگذارند چون ممکن است حدنصاب این درس را که به راحتی می‌توانستند بدست بیاورند را از دست بدهند. اکیدا توصیه می‌شود بعد از خواندن جزوه مناسب چندین دوره سوالات آزمون‌های دستگاه‌های اجرایی بررسی شود تا تسلط کافی برای داوطلبین گرامی برای آزمون‌های آتی بدست آید.

ریاضی و آمار مقدماتی آزمون استخدامی

 

برای خواندن این درس عمومی می‌توانید جزوه مربوط را از اینجا دانلود نمایید

 

همچنین برای دانلود تمامی جزوات عمومی آزمون استخدامی اینجا را کلیک کنید (دارای تخفیف ویژه)

 

ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام و آپارات دنبال کنید

 

لطفا رضایت خود را از نوشته بالا با رای دادن به ستاره های پایین مشخص نمایید:

ادمین ادمین
admin

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    لینک کوتاه :
    0